Pack-Sol

Stworzenie opakowania, które może mieć kontakt z żywnością, jest procesem złożonym. Taki produkt musi zostać wykonany z certyfikowanych i przetestowanych surowców, aby odpowiednio przechować wyroby spożywcze, nie szkodząc ich walorom smakowym, estetycznym, czy też świeżości. Dlatego wykorzystuje się termoformowanie.

Czym jest termoforowanie

Jest to proces technologiczny, w którym z płaskich arkuszy folii lub płyt po podgrzaniu do temperatury określonej dla danego tworzywa (za pomocą podciśnienia), wykonuje się elementy o wymaganych kształtach. W zależności od rodzaju opakowania i użytego materiału, można wyróżnić termoformowanie mechaniczne, ciśnieniowe, a także próżniowe. Jednak przed przystąpieniem do niego należy dokładnie zaprojektować kształt oraz wymiary produktu, aby uniknąć błędów. Czas trwania całego procesu zależy od wybranego surowca, czy też materiału oraz jego grubości.

W trosce o środowisko naturalne z dużym powodzeniem wykorzystuje się materiały uzyskane z recyklingu co znacznie obniża koszt opakowań plastikowych. Proces produkcyjny jest efektywny kosztowo dostosowany zarówno dla długich serii produkcyjnych, jak i do produkcji jednostkowej i prototypowej. W technice termoformowania można produkować opakowania standardowe oraz indywidualnie zaprojektowane wzory z zastosowaniem różnorodnych materiałów, w tym również dla przemysłu elektronicznego z barierą antystatyczną i przewodzące.

Zastosowanie

Termoformowanie jest powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, zarówno w produkcji opakowań jednorazowych, spożywczych, cukierniczych, technicznych jak i ekspozycjach reklamowych, do których wykorzystuje się nawet grube paromilimetrowe płyty. Dotyczy to również produktów wielkogabarytowych, których wykonanie jest dużo łatwiejsze przy pomocy tego procesu. Opakowania termoformowane są lekkie i wytrzymałe, zapewniają bezpieczeństwo delikatnym produktom, higienę oraz doskonałą ekspozycję produktów.

Efekty tego procesu można zauważyć w między innymi znajdujących się w naszej ofercie opakowaniach cukierniczych, w tym tackach, wkładach na bombonierki, czy też elementów do wzornictwa cukierniczego, a także produktach reklamowych, jak paletki ekspozycyjne, zawieszki promocyjne oraz pudełka bezbarwne.

img15
 

PALETA TRANSPORTOWA PET

 

Zobacz więcej
img15
 

WKŁADKA FLOKOWANA

 

Zobacz więcej
img15
 

WZORNICTWO CUKIERNICZE

 

Zobacz więcej
img15
 

PALETKA EKSPOZYCYJNA

 

Zobacz więcej
img15
 

OPAKOWANIE ZGRZEWANE

 

Zobacz więcej
img15
 

WYTŁOCZKI NA CZEKOLADKI

 

Zobacz więcej
img15
 

BLISTER PET

 

Zobacz więcej
img15
 

KULA EKSPOZYCYJNA

 

Zobacz więcej

Pack-Sol
KONTAKT:

tel. +48 22 727-56-68
fax. +48 22 726-70-09
kom. 509 758 061 lub 509 758 062
poczta@pack-sol.pl
ADRES:

PACK - SOL s.c.
Dorota Broniowska,
Ireneusz Harasimiuk

Solec 113
05-532 Baniocha